Zażenowanie, wstyd, dyskomfort, wycofanie.
TABU, wstydliwy temat kobiet o którym się nie mówi!
Na nietrzymanie moczu cierpi co trzecia kobieta.
Temat krępujący bo związany ze strefą intymną. Brak kontroli zwieraczy wpływa obciążająco na sferę psychiczną.
Życiowy temat, który realnie istnieje i o którym niestety wciąż bardzo cicho. Potrafiący odebrać cały entuzjazm i spontaniczność.
Wiele kobiet cierpiących na gubienie moczu rezygnuje z życia towarzyskiego, wycofuje się z licznych aktywności.
Wstydliwy temat kobiet | Które kobiety są najbardziej narażone na problem z nietrzymaniem moczu?
Kobiety po okresie ciąży
Wciąż brak wystarczającej świadomości wśród kobiet, które przeszły okres porodu, o konieczności zadbania o mięśnie w obrębie miednicy.
Bardzo istotne jest, by jeszcze przed planowaniem ciąży skupiły się na treningu mięśni dna miednicy, ułatwi to cały proces ciąży, jak i regenerację po niej.
Słyszę od swoich podopiecznych o dyskomforcie związanym z życiem seksualnym i brakiem kontroli w podbrzuszu.
By wspomóc miednicę, w pełnieniu przez nią niezawodnych funkcji, należy ją odpowiednio wesprzeć poprzez świadomy trening i stosowanie pewnych techniki w codziennych aktywnościach.
Mówi się o tym wciąż za mało. Wiele kobiet zgłaszających się do mnie po okresie ciąży nie ma świadomości na powyższe tematy. A tak niewiele trzeba by wesprzeć Siebie i swoje ciało w tym okresie.
Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie
Okres menopauzy to duże wyzwanie dla kobiet w dojrzałym wieku, nie tylko od strony psychicznej, hormonalnej, ale i sygnałów płynących z ciała.
Bardzo istotne by Panie wdrażały w swoje codzienne nawyki dbania o mięśnie dna miednicy i regularnie nad nimi pracowały.
Sprawna mięśniówka w obrębie miednicy jest niejednokrotnie rozwiązaniem problemów takich jak wzdęcia, bóle w odcinku lędźwiowym, nietrzymanie moczu przez osłabienie zwieraczy cewki moczowej. Obniżony poziom estrogenów jest odpowiedzialny między innymi za nieprawidłowe działanie nabłonka wewnętrznej powierzchni cewki moczowej oraz pęcherza moczowego.
Aktywne młode kobiety,
nadmiernie zestresowane i spięte. Również te, trenujące w niewłaściwy sposób i nadmiernie dźwigające, bez prawidłowej techniki.
Brak skierowania uważności na głęboki oddech torem dolnym i wraz z nim rozluźniania mięśni brzucha, a z wydechem ich delikatnej aktywacji. To przyczyna utrzymywania powłok brzucha w permanentnym napięciu ,co wpływa na zaburzenie funkcjonowanie mięśni, w pełnym ich potencjale.
Prawdopodobnie słyszałaś już o lekach na nietrzymanie moczu, być może nawet i je stosowałaś. Możliwe, że wyszukiwałaś możliwych metod chirurgicznych lub laserowych by zażegnać problem, być może już z nich skorzystałaś.
Wysoce prawdopodobne jest również to, że stosowałaś elektrostymulację by wpłynąć na prace mięśni cewki moczowej i pęcherza, mięśni dna miednicy. Pytanie brzmi z jakim skutkiem?
Jeśli dalej zgłębiasz temat nietrzymania moczu, to przypuszcza, że powyższe metody zawiodły, bądź okazały się niesatysfakcjonujące.
Dlaczego bez prawidłowego treningu wszelkie metody będą zawodziły?
Okazuje się, że najskuteczniejszą i najtrwalsza metodą na poradzenie sobie z gubieniem moczu jest regularny trening i aktywacja mięśni dna miednicy. Uświadomienie sobie pracy całego centrum, wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń, technik oddechowych jest wspierające w drodze prowadzącej do przywrócenia kontroli nad Centrum Dowodzenia Kobiety.
Jak poradzić sobie z NIETRZYMANIEM MOCZU?
Bez względu na wiek, należy troszczyć się o kobiecą przestrzeń i świadomie ją trenować.
Prowadzę kobiety od 20 do 80 lat i w każdej z tych grup wiekowych odnotowuję znaczną poprawę w kontroli ciała, dzięki systematycznym treningom.
Bardzo ważne by praktyka ruchowa została poprowadzona z dokładnym wyjaśnieniem i uświadomieniem pracy mięśni odpowiadających za trzymanie moczu. Istotne są fazy rozluźniania mięśni i fazy napięcia.
Pomocne w tym procesie okazują się również, praca nad
PRAWIDŁOWĄ POSTAWĄ CIAŁA
oraz PRAWIDŁOWE PROWADZENIE ODDECHU
Wiem, że wiele z Was, ma problem by o tym rozmawiać.
Wychodzę z inicjatywą stworzenia miejsca bezpiecznego.
Na Twoich warunkach.
W Twoim domowym zaciszu, tak byś mogła zagłębić się w ten temat i przeznaczyła dla Siebie czas.
W Twoim rytmie.
W Twoim tempie, byś mogła regularnie wzmacniać, ożywiać, przywracać sprawność swojej miednicy.
Jeśli ta wiadomość z Tobą rezonuje, daj mi znać, że jesteś zainteresowana dołączeniem do kursu online, w którym uwzględnię Twoje potrzeby.
Możemy przywrócić kontrolę.
Do zobaczenia!
Anka